Szülői elidegenítés: amit a terapeutáknak tudniuk kell
A diagnózis felállítása és a kezelés is sok buktatót rejt. Útmutató a csapdák elkerülésére és tippek a kezeléshez
A diagnózis felállítása és a kezelés is sok buktatót rejt. Útmutató a csapdák elkerülésére és tippek a kezeléshez
Ha az egyik szülő elidegeníti a másik szülőjétől a gyermeküket, akkor ez a folyamat annyira káros a gyermekre nézve, hogy gyermekbántalmazásnak kell tekinteni. A bíróságok azonban sok esetben félreértelmezik ezeket az eseteket és nem védik meg sem a gyermeket, sem az elidegenített szülőt ettől a bántalmazástól. Milyen változásokat kellene a bírósági rendszerben eszközölni, hogy ezeket az eseteket hatékonyabban kezelje?
A szülői elidegenítés megelőzhető, a szülőség tanulható!
Előadásában dr. Sánta Nóra öt olyan szülői hozzáállást emel ki, amelynek betartásával sokat tehetünk a gyermek egészséges érzelmi és lelki állapotának megőrzéséért...
Vajon a pszichológusok és a bíróságok felismerik ezeket az eseteket? És hatékonyan reagálnak rá?
Az Egészségügyi Világszervezet elismerte a szülői elidegenítést a Betegségek Nemzetközi Osztályozása (BNO) katalógusában.
A katalógusba történt felvételt azt jelenti, hogy a szülői elidegenítés mostantól elismert mentális rendellenesség.
"A gyermekvédelmi intézmények felelőssége, hogy támogassa a szülőket abban, hogy eleget tudjanak a felelősségüknek tenni a gyermekük szükségletei kielégítése terén. A szülői elidegenítés megelőzése ennek a feladatnak a központi kérdése, és a megdönthető jogi vélelemre alapozott váltott elhelyezés a legfontosabb példája annak, hogyan tudnak ezek az intézmények a feladatnak eleget tenni." - Edward Kruk, Ph.D, szociológus, családkutató előadása
Milyen kriminológiai kockázatokat és veszélyeket hordoz az apa hiánya a családban?
Dr. Bolyky Orsolya szakmai előadásának összefoglalója a Figyeljetek Rám! Gyermekjogi Konferenciáról.
Milyen kriminológiai kockázatokat és veszélyeket hordoz az apa hiánya a családban?
Dr. Sárik Eszter Katalin szakmai előadásának összefoglalója a Figyeljetek rám! Gyermekjogi konferenciáról.
A Cochem Model több szakterületet felölelő munkamódszer alapján működik, mely a családi konfliktusok kezelésében résztvevő szakembereknek ad egy olyan perspektívát és módszertani lehetőséget, amely biztosítja, hogy a szülők számára a válást követő időszakban is létrejöjjön és megmaradjon a gyermek iránti közös felelősségvállalás és gondoskodás.
Jürgen Rudolph szakmai előadásának összefoglalója a Figyeljetek rám! Gyermekjogi konferenciáról.
Az Ai közösségétől jogi és lelki értelemben is támogatást kapok, különösen abban a tekintetben, hogy ezt a helyzetet ne harcnak tekintsem, mert nem az a cél, hogy „legyőzzem” a szülőtársamat, hanem hogy mindketten emberhez méltóan és szeretetben neveljük a gyerekeinket, akkor is, ha már együtt élni nem tudunk. Ezen dolgozunk.