Sikít a társadalom csendje
Egy gyermek szemében a világot a szülei jelentik. Amikor a gyermekek a családi viták káoszában, vagy a gyermekfelügyeletért folyó harcok kellős közepén találják magukat, lelkileg sérülnek. Egy gyermek számára elviselhetetlen teher, amikor választania kell a szülei között, főleg olyankor, ha közben arra tanítják, hogy ne tisztelje, vagy éppen gyűlölje a másik szülőt.
A gyermekek jelentik a társadalmunk alapját és jövőjét. Kérünk, segíts Te is a szülői elidegenítés (PA) és az ellenséges, agresszív szülői viselkedés (Hostile Agressive Parenting) megállításában, hogy egészséges és erős nemzedéket nevelhessünk.
(www.paawerness.org)
A Tudatosan A Szülői Elidegenítésről Szervezet (Parental Alienation Awareness Organization) álláspontja szerint az elidegenítő viselkedés – legyen szó akár verbális, akár nonverbális megnyilvánulásáról – mentálisan befolyásolja a gyermekeket, vagy erőszakkal kényszeríti őket, hogy elhiggyék: a szeretett szülőjük okozza az ő problémáikat, a szeretett szülőjük az ellenségük, akitől félni kell, akit gyűlölni kell, tilos tisztelni, és kerülni kell a vele való kapcsolatot.
Ahogyan Mike Jeffries1 megjegyzi: „Éppen ellenkezőleg, mint ahogy azt számos sérült ember, és kéretlen prókátor hiszi a weben, a szülői elidegenítés nem egy újabb szó a pedofíliára. A szülői elidegenítés még csak nem is egy újabb stratégia, amit arra találtak volna ki, hogy az erőszakos szülőket hogyan engedjék továbbra is a gyermekeiket verni. És végezetül: a szülői elidegenítés nem a legújabb „hogyan legyünk gyorsan gazdagok lenyúló stratégia”, amit azok a szaktanácsadók és könyvírók találtak ki, akiket oly gyakran vádolnak azzal, hogy a pénzügyileg sebezhető emberekről nyúznak le mindig egy újabb réteg bőrt.”
A szülői elidegenítés érzelmi bántalmazás. Ez nem csupán kitalált elmélet. Sokkal inkább valós tragédia. A kiemelten problémás válásokkal összefüggésben fordul elő gyakran. Sokan tisztában vagyunk a válások magas számával. Egy tökéletes világban a párok egyetértésben válnának. Tartózkodnának attól, hogy a gyermekeik előtt, azok füle hallatára egymást szidalmazzák – ehelyett keresnének egy barátot, vagy egy terapeutát. A legtöbb esetben az egyik szülő nem is akar válni. Egyedül marad, megkeseredik, és bosszúra vágyik. Némely esetben az ilyen szülők nem szándékosan idegenítik el a gyermeküket a másik szülőtől, de más esetekben az elidegenítés tisztán egy előre átgondolt terv. A saját fájdalma miatt a szülő nem veszi észre gyermeke fájdalmát. Sokak hiedelmével ellentétben a szülői elidegenítés nem tartalmaz szexuális bántalmazást. Nem taktika. A szülői elidegenítés elzárja a gyermekeket attól, hogy mindkét szülőjétől megkaphassa a szeretetet. A következmények: kedvetlen viselkedés, ön-megvetés, ön-gyűlölet, folyamatos szorongás, depresszió és alacsony önbecsülés. Ha nincs szakmai közbeavatkozás, a szülői elidegenítés eredménye olyan életre szóló következményekkel jár, mint beilleszkedési nehézségek, válás, bűntudat, szégyen és számos egyéb külső és belső személyes problémák sora – mondja Monika Logan
Bár teljesen nyilvánvalónak tűnik, de sajnos nem mindenki ért azzal egyet, hogy a másik szülő befeketítését, és a gyermekek másik szülőtől való elszakítását abnormális folyamatként kellene kezelni, ez ennél jóval nagyobb szakértői figyelmet érdemel. Van egy olyan szerző, akik azt állítja, lehetséges, hogy a szülői elidegenítés a felnőtté válás velejárója. Vitatja, hogy nincs alapunk a szülői elidegenítést abnormálisnak minősíteni, mivel nincs a kezünkben semmilyen erre vonatkozó adat a konfliktusmentes és alacsony konfliktussal járó válásokat illetően, azaz nincs kutatási adat a jelenség kiterjedését illetően. A helyzet, miszerint a gyermekek számára teljesen normális a szüleiktől elidegenítve lenni, ellentmondásban van a tudományos irodalommal. Teljességgel figyelmen kívül hagyja azokat a kutatásokat, amelyek a gyermekek helyreilleszkedését vizsgálják a válás utáni családokban és az egészséges szülő-gyermek kapcsolatokat az ép családokban. - Dr. Richard Warshak3 2001
Fordította: Gabor Hechtl
Lektorálta: Kálmán Zsuzsanna
Forrás: https://parentalalienationsupport.com/2010/04/22/april-25th-parental-ali...