Az Egyesület tagjának sikere az Egyenlő Bánásmód hatósággal szemben
A gyermekétől külön élő édesapa - egyesületi tagunk - tájékoztatási igénnyel fordult különböző intézményekhez azzal, hogy kiskorú gyermekéről megkapja az igényelt információt, adatokat. A megkeresett intézmények vagy megtagadták az tájékoztatást vagy egyáltalán nem is válaszoltak.
Az édesapa az Egyenlő bánásmód hatósághoz fordult, mivel sérelmezte, hogy ő mint szülő (apa) a gyermekével kapcsolatos tájékoztatást nem kapta meg, jóllehet egyértelműen erre jogosult volt. Sérelmezte, hogy a megkeresett intézmények vele szemben hátrányos megkülönböztetést alkalmaztak, mert más szülőknek ellenben megadtak tájékoztatást azok gyermekeiről.
Az Egyenlő Bánásmód hatóság leseperte az édesapa kérelmét, vizsgálat nélkül elutasítva azt.
Az édesapa a Fővárosi Törvényszéken előtt a döntés felülvizsgálatát kérte, a Törvényszék meg helyt adva az apa kérelmének, új eljárásra utasította az Egyenlő Bánásmód hatóságot, megállapítva, hogy az apaság mint védett tulajdonság alapján, az eljárást le kellett volna folytatni a hatóságnak.
Összességében kimondható, az Egyenlő Bánásmód hatóság is úgy járt el, ahogy az előtte megpanaszolt intézmények.
Az apaságból, mint védett tulajdonságból nem származhat egy szülőnek hátránya a gyermekével kapcsolatos tájékoztatás igénylésekor. A szülő, függetlenül attól, hogy nevelő szülő, törvényes képviselő, vagy épp külön élő szülő, illetve milyen nemű, a gyermekével kapcsolatos információkra jogosult, hiszen őt a gyermekéért felelősség terheli.
Az anya és apa egyenlőségét konkrétan a családok védelméről szóló törvény nevesíti.




